Profile

Society Activities

UNIVERSITY ADMINISTRATION

  1. Senate Member of Universiti Malaysia Perlis, 1 Jan 2009
  2. Dean, Center for Communication Skills and Entrepreneurship, 16 Dec 2008
  3. Head of Cluster, Cluster Autonomous System and Machine Vision 2009
  4. Deputy Dean, Student Development and Alumni, School of Mechatronic Engineering, 1 Nov 2007 – 16 Dec 2008
  5. President, Kelab Kakitangan KUKUM, 2008-2009
  6. Chairman, Critical Agenda Holders iPMO, under the CAPs Life Long Learning
  7. Chairman, Critical Agenda Holders iPMO, under the CAPs Top Business School
  8. Main Committee Member of Permanent Campus, Universiti Malaysia Perlis
  9. Committee Member Research and Innovation, Universiti Malaysia Perlis
  10. Committee Member University’s Infrastructure, Universiti Malaysia Perlis
  11. Committee Member Uinversity’s Post-Graduate (JITU), Universiti Malaysia Perlis
  12. Committee Member Academic Planning (JPA), Universiti Malaysia Perlis
  13. Secretariat, Strengthening the Education of Excellent Student’s Program State of Perlis 2009-2011
  14. Senior Researcher, Strategic Research Unit, University Malaysia Perlis
  15. Committee Member, Pre-Evaluation Tender Control and Security, Universiti Malaysia Perlis
  16. Chairman Task Force Committee, Training and Certification for Drug Free Workplace Programme
  17. Invited Member Investigation Committee, Kes Penyelewangan Akademik UniMAP
  18. Committee member, Academic Management for the School of Mechatronic Engineering, University Malaysia Perlis
  19. Committee member, Research and Development for the School of Mechatronic Engineering, University Malaysia Perlis
  20. Committee member, Final Year Project ENT 444/6 for the School of Mechatronic Engineering
  21. Board member, Engineering Accrediation Council (EAC) 2007 for the School of Mechatronic Engineering, University Malaysia Perlis, Auditing: 18-19 July 2007
  22. Exco committee member, School of Mechatronic Engineering, Universiti Malaysia Perlis
  23. Head Technical Evaluation Direct Purchasing Evaluation Committee, School of Mechatronic Engineering, Universiti Malaysia Perlis
  24. Co-Chairman School of Mechatronic Engineering (HEPA), 7 Feb 2008
  25. Ahli Jemputan JK Penyiasat, Kes Meniru/Menipu semasa peperiksaan, 5 Mei 2010
  26. Committee member, Majlis Penasihat Pusat Islam UniMAP, 23 Jun 2010
  27. Member, JK Knowledge Transfer Partnership Program, 29 Jun 2010
  28. Committee member, ENVEX Young Researcher Club (EYReC)

SOCIETY ACTIVITIES

  1. Committee member, First International Workshop on Artificial Life and Robotics 2005 Kangar, Malaysia and Hat yai, Thailand, 14-15 May 2005
  2. Local arrangement committee, 9th International Symposium on Artificial Life and Robotics, 2004, Beepu, Japan
  3. Local arrangement committee, 10th International Symposium on Artificial Life and Robotics, 2005, Beepu, Japan, 2-6 Feb 2005
  4. Local arrangement committee, 11th International Symposium on Artificial Life and Robotics, 2006, Beepu, Japan, 23-25 Jan 2006
  5. Chairman, International Conference on Man Machine Systems 2006, Langkawi, Malaysia, 15-16 Sept 2006
  6. Chairman, SICE-ICASE International Joint Conference (SICE-ICCASE 2006) Busan, Korea, 18-21 Oct 2006
  7. Local arrangement committee, 12th International Symposium on Artificial Life and Robotic, 2007, Beepu, Japan, 25-27 Jan 2007
  8. Organizing secretary, Colloquium in Engineering Technology (CET 2007), Exploring research opportunities in Medical Technology with Hospital Tuanku Fauziah, Kangar, Dewan Seminar Kechor, UniMAP Perlis, 24 May 2007
  9. Technical advisor, Inter-IPTA Staff Sporting Event, 16-23 June 2007
  10. Advisor Main Executing Committee Member, Program Baktisiswa Perdana Peringkat Negeri Perlis 2007, organized by UniMAP with Pejabat YAB Menteri Besar Negeri Perlis, Kerajaan Negeri Perlis and Kementerian Pengajian Tinggi, 20-22 July 2007
  11. Research team member, INNOSAT; Altitude Control System for Nano Satellite
  12. Jury, Design Expo and Research Exhibition UniMAP 2007, organized by UniMAP with Jabatan Pelajaran Negeri Perlis, 9 Jan 2008
  13. Advisor Main Executing Committee Member, Program Bersama Komuniti, organized by School of Mechatronic and School of Manufacturing, 26 Jan 2008
  14. Head Contingent School of Mechatronic, UniMAP Closed Athletic Tournament, 19-20 Jan 2008
  15. Head Padang Besar Parliament Observation Team IPTA, 12th General Election, 18 Feb 2008 – 8 March 2008
  16. Chairman, 1st Year Student Motivational Workshop, School of Mechatronic, Universiti Malaysia Perlis, Dewan Arena 1, Jungle Park Resort, 15 March 2008
  17. Chairman, UniMAP’s Family Day Program – Perlaksanaan Khas PPK Mekatronik, Taman Tasik Darulaman, Jitra Kedah, 27 April 2008
  18. UniMAP Assistanf Cheif Contigent, Kejohanan Sukan Staf Antara Universiti-Universiti Malaysia Ke-33 2008, UNIMAS Serawak, 13-23 June 2008
  19. Cheif Coordinator, Program Baktisiswa Perdana Siri 2, Peringkat Negeri Perlis 2008, organized by UniMAP with Pejabat YAB Menteri Besar Negeri Perlis, Kerajaan Negeri Perlis and Kementerian Pengajian Tinggi, 25-27 July 2008
  20. Cheif Program Coordinator, Program Seven Pillars, Kursus Patriotisme & Jatidiri Pelajar Baru UniMAP2008 organized by UniMAP with Biro Tatanegara Cawangan Perlis Jabatan Perdana Menter dan JHEPA, Ulu Kenas, Kuala Kangsar, 3-6 July 2008
  21. IPTA Observer Medium Election, Permatang Pauh, 18-24 August 2008
  22. Deputy Chairman, Motivational Program with the Country’s Austronaut, organized by Unit Kajian Strategik, Jabatan Canselori, Jabatan Hal Ehwal Pelajar & Alumni dan Pusat-Pusat Pengajian, Dewan 2020, Kangar, 15 Okt 2008
  23. Chairman, Adilfitri Celebration Program @ UniMAP 2008, organized by Kelab Kakitangan KUKUM, Pusat Pengajian Kubang Gajah, 17 Okt 2008
  24. Co-ordinator, Knowledge Exploration to China Program, 18-24hb Nov 2008
  25. Participant, Jalan Kaki Lasak - 7 Pillars, Maktab Rendah Sains Mara Beseri sehingga Kampus Tetap Ulu Pauh Perlis, 17 Jan 2009
  26. Research and Writer Committee to publish Historical Book of Perlis, 21 Jan 2009
  27. Advisor Strategic Planing Workshop Committee, Center for Communication Skills and Entrepreneurship, Kelab Cinta Sayang Sungai Petani Kedah, 13-15 Feb 2009
  28. Secretariat, Program Perasmian Pemerkasaan Pendidikan Pelajar Negeri Perlis, Anjuran Kementerian Pengajian Tinggi Malaysia dan Universiti Malaysia Perlis, 17 Feb 2009
  29. Accompany Officer, Menteri Pengajian Tinggi Malaysia Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin dari Langkawi ke UniMAP bagi Majlis Pelancaran Program Pemerkasaan Pendidikan Pelajar Negeri Perlis, Dewan 2020 Kangar, 17 Feb 2009
  30. Committee Workshop on Developing Module, Program Didik Cemerlang, anjuran Kementerian Pengajian Tinggi Malaysia melalui Universiti Malaysia Perlis dengan kerjasama Majlis Guru-Guru Cemerlang dan Jabatan Pelajaran Perlis, 2009-2011
  31. Advisor, Karnival Joran Tertutup UniMAP 2009, Kolam Pancing Kampung Wai, Kuala Perlis, 21 Feb 2009
  32. Main Committee Member, Kejohanan Olahraga tertutup Universiti Malaysia Perlis Kali ke-5, 28 Feb - 1 Mac 2009
  33. Chairman Committee, Program Kesihatan: Derma Darah dan Pemeriksaan Kesihatan bersama dengan Program Wacana Sosial, anjuran Kelab Kakitangan KUKUM dengan kerjasama Klinik Kesihatan UniMAP, Dewan 2020, 22 Feb 2009
  34. Accompany, Lawatan Sambil Belajar Pelajar-Pelajar Antarabangsa UniMAP ke Genting Highland Pahang dan Batu Feringghi Pulau Pinang, Anjuran Pusat Pengajian Komunikasi dan Keusahawanan Universiti Malaysia Perlis, 7-9 Mac 2009
  35. Advisor, Jawatankuasa Bengkel Pemurnian Pelan Strategik Pusat Kemahiran Komunikasi dan Keusahawanan, T-Hotel Kuala Perlis, 21-22 Mac 2009
  36. Participant, Kejohanan Bowling Piala Naib Canselor UniMAP, Superior Lanes, Jitra Mall, Kedah, 11 April 2009
  37. Chairman, International Student Smart Tour to Kuala Lumpur and Penang Program, 12-15 April 2009
  38. Chairman, International Student Oriantation Program, Dewan Keikhlsaan KWSP, 20-21 April 2009
  39. Advisor, The 3rd Soft Skills and Leadership Devlopment Camp 2009 for Students of Universiti Malaysia Perlis (UniMAP) and Students of Thaksin University Thailand (TSU), 11-17 May 2009
  40. Advisor, UniMAP-Suratthani Rajabaht University (SRU) Leadership and Entrepreneurship Development Camp, 16-30 Mei 2009
  41. Chairman, Kursus Asas Keusahawanan dan Kaunseling, Dewan Seminar Kechor, 11-28 May 2009
  42. Advisor 1, JK Penulisan Buku Dialek Negeri Perlis
    29 Mei 2009
  43. Main Committee Member, Istiadat Konvokesyen ke-4 UniMAP
    15 Ogos 2009
  44. Main Committee Member and Coordinator for Seminar and Forum, Program Baktisiswa Perdana Siri 3, Peringkat Negeri Perlis 2009
    24-26 Julai 2009
  45. Advisor 1, Hari Kokurikulum 2009, Pekarangan Stadium Utama Negeri Perlis bersempena Minggu Konvokesyen ke-4 UniMAP
    14-15 Ogos 2009
  46. Advisor 1, Majlis Forum Perdana sempena bulan Ramadan 2009, Dewan Kapitol UniMAP
    25 Ogos 2009
  47. Main Committee Member, Lawatan Y.B. Menteri Pengajian Tinggi Malaysia Ke UniMAP
    7-8 Sept 2009
  48. Advisor, Final Year Students Communications Skills Course 2009, Dewan Wawasan 2020, Kangar, Anjuran Pusat Kemahiran Komunikasi dan Keusahawanan dengan Kerjasama Jabatan Hal Ehwal Pelajar dan Alumni
    13 Sept 2009
  49. Committee Member, International Student Intake to IEC Program, 16 Sept 2009
  50. Head Delegation, Tokyo Visit Program
    2-9 Okt 2009
  51. Advisor, Program Entrepreneurship Talk II bagi Pelajar-Pelajar yang Mengikuti Kursus Wajib EUW224, Dewan Kapitol
    24 Okt 2009
  52. Programme Advisor, Program Lawatan Prof Dr Keigo Watanabe sebagai Penasihat Kluster AutoMAV ke UniMAP
    6-12 Dec 2009
  53. Programme Advisor, Rasch Model Workshop: Scale Construct and Measurement Structure Workshop, Anjuran IMK bersama PKKK, Bilik Seminar Institut Matematik Kejuruteraan, UniMAP
    21-23 Dec 2009
  54. Jury, Design Expo and Research Exhibition UniMAP 2009, Dewan Warisan
    8 Jan 2010
  55. Technical Advisor, Seminar Pendidikan Melayu Antarabangsa (SePMA 2010), Anjuran UniMAP dengan kerjasama Sekreteriat Dunia Melayu Dunia Islam, Tenaga Nasional Berhad dan Utusan Melayu Malaysia Berhad
    25-27 Feb 2010
  56. AJK, Majlis Pelancaran Kempen Kesedaran Antipermedagangan Orang Peringkat Kebangsaan, Anjuran Majlis Antipemerdagangan Orang Kementerian Dalam Negeri, Kerajaan Negeri Perlis, Majlis Kebangsaan Pertubuhan Pertubuhan Wanita Malaysia dan UniMAP, Dewan Dato’ Mohd Nor, Taman Kastam 3, Padang Besar Perlis, 2 Mac 2010
  57. Ketua Kontigen Pasukan PKKK, Kejohanan Olahraga Tertutup UniMAP, Stadium UiTM Arau, Perlis, 5-7 Mac 2010
  58. Peserta, Lawatan Kerja Rasmi ke Maejo Universiti (MJU), Chengmai, 23-26 Mac 2010
  59. Ketua Bilik Gerakan UniMAP, Sempena Lawatan MQA 2010, 6-7 Mei 2010
  60. Ketua Bilik Gerakan UniMAP, Sempena Lawatan EAC 2010, 18-20 Mei 2010
  61. AJK Induk, Minggu Suaikenal Sidang Akademik 2010/2011, 4-8 July 2010
  62. Main Committee Member, Istiadat Konvokesyen ke-5 UniMAP
    3-8 Ogos 2010
  63. Advisor, Seminar Pemikiran Gayatri Chakravoty Spivak: ”Bolehkah Wanita Bersuara, Jika Bersuara Adakah Didengari”, anjuran PKKK dengan kerjasama Pejabat Pembangunan Wanita Negeri Perlis dan Jabatan Pelajaran Negeri Perlis, Dewan Kapitol UniMAP, 28 July 2010
  64. Pengerusi, Majlis pelancaran Rasmi Pusat Pengajian Inovasi Perniagaan Dan Teknousahawan (PPIPT) 29 Julai 2010
  65. Peserta, Program Larian Semarak Merdeka Jalur Gemilang 1 Malaysia Peringkat Negeri Perlis 2010, Berdekatan Pusat Khidmat Menteri Besar, Simpat Empat Perlis, 1 Ogos 2010
  66. Penasihat, UniMAP Business Plan Competition (UBPC 2010), anjuran Pusat Pengajian Inovasi Perniagaan dan Teknousahawan dengan kerjasama Jabatan Hal Ehwal Pelajar UniMAP dan Multimedia Development Corporation (MDeC) Malaysia, 27 Sept – 26 Nov 2010
  67. Peserta, Lawatan Kerja Rasmi ke Seoul, Korea Selatan, 1-4 Dec 2010
  68. Jury, Design Expo and Research Exhibition UniMAP 2010, Dewan 2020, 22 Dec 2010
  69. Programme Advisor, Program Lawatan Prof Dr Keigo Watanabe sebagai Penasihat Kluster AutoMAV ke UniMAP
    1-7 May 2011
Hakmilik Terpelihara UniMAP 2014 © PPIPT, Universiti Malaysia Perlis